Правила проживанния в ЖК

Правила проживання та користування територією і будівель житлового комплексу “Фаворит”.

Затвердженні на загальних зборах ОСББ «ЖК Фаворит» «07» липня 2020 року.

Правила складаються з шести блоків:

  1. Загальні положення.
  2. Правила користування спільним майном в будівлях комплексу.
  3. Правила користування наземною парковкою, в’їзду та виїзду транспорту з території ЖК.
  4. Дотримання громадського порядку в будівлях ОСББ та на придомової території “ЖК Фаворит”.
  5. Правила утримання домашніх тварин.
  6. Правила проведення ремонтно – будівельних та інших робіт у приміщеннях.

Весь документ з Правилами Ви знайдете за цім посиланням.

Проект правил складенний за результатом правок та пропозицій з телеграм-групи ЖК “Фаворит” і комплексного опитування 53 власників приміщень нашого ЖК.

Правила проживання та користування територією і будівель житлового комплексу “Фаворит”

  1. Загальні положення
    • Правила проживання в будинках ОСББ «ЖК Фаворит» (далі – Правила) регламентують порядок проживання та користування власниками житлових та нежитлових приміщень багатоквартирних будинків в житловому комплексі, розташованого за адресою: Одеса, вул. Артилерійська, буд. 4в (далі – ЖК) та встановлюють порядок користування загальним і неподільним майном ОСББ та будь-яким іншим майном, що належатиме ОСББ «ЖК Фаворит».

1.2. Правила покликані впорядкувати основні очікування і вимоги більшості мешканців Будинків до сусідів і їх гостям/відвідувачам. Правила базуються на взаємній повазі і покликані для підтримання належного технічного, протипожежного, екологічного та санітарного-гігієнічного стану приміщень, загального майна і території в інтересах усіх власників і осіб, що проживають, працюють або знаходяться у гостях.

1.3. Правила приймаються на Установчих зборах, зміни та доповнення до Правил приймаються на Загальних зборах Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

1.4. Правила доступні для ознайомлення в робочий час в офісі ОСББ, а також можуть бути додатково розміщені у спеціально відведених місцях (на дошках об’яв, в під’їздах, на прибудинкової території та на сайті ОСББ «ЖК Фаворит»).

1.5. Власники приміщень, члени їх сімей та/або користувачі приміщення, гості повинні докладати всіх зусиль для того, щоб розв’язувати між собою спори шляхом переговорів та консультацій. Якщо згоди не було досягнуто, то спори розв’язуються згідно з нормами чинного законодавства у судовому порядку.

1.6. Правила, а також їх зміни чи доповнення до них, розроблені відповідно до чинного законодавства і є обов’язкові до виконання як власниками житлових та нежитлових приміщень ЖК (фізичними або юридичними особами), так і іншими користувачами приміщень, членами сім’ї власника та/або користувача приміщення, гостями чи іншими особами, які перебувають з відома власника в належному власнику житловому/нежитловому приміщенні (включаючи орендарів), у межах будівлі або прибудинкової території ОСББ «ЖК Фаворит».

 

  1. Правила користування спільним майном в будівлях Комплексу

2.1. Спільне майно в будівлях може бути використано лише в цілях, передбачених чинним законодавством. До спільного майна відносяться: місця загального користування (обслуговуючі більше одного домовласника міжквартирні сходові клітини, сходи, ліфти, ліфтові та інші шахти, коридори, дах, технічні поверхи та підвали, огороджувальні несучі та не несучі конструкції); інженерно-технічне обладнання (механічне, електричне, сантехнічне та інше устаткування, що знаходиться за межами або всередині загальних приміщень і яке обслуговує більше одного приміщення); прибудинкова територія (прилеглі земельні ділянки у встановлених межах з елементами озеленення та благоустрою), а також інші об’єкти, призначені для обслуговування Комплексу.
ст. 1, 5 та 7 Закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»

2.2. У місцях загального користування та на прибудинковій території ЖК не дозволяється вести будь-яку виробничу, комерційну, підприємницьку, рекламну, іншу професійну діяльність з метою отримання прибутку або з некомерційними цілями, роздрібну торгівлю, встановлювати ігрові автомати, вести політичну або релігійну агітацію і пропаганду. Зокрема, забороняється залишати які-небудь інформаційні повідомлення на стінах, дверях, стелях, сходах будівлі, в кабінах ліфтів (якщо відсутні спеціальні дошки для реклами), на будь-яких інших поверхнях місць загального користування у будинку і на прибудинковій території житлового комплексу (у тому числі, вивішувати оголошення, листівки, стіннівки та ін.). Приватні оголошення власників можуть розміщуватися тільки на спеціально обладнаній дошці об’яв. Зміст оголошення повинен відповідати нормам етики, моралі та чинного законодавства.

2.3. Все побутове сміття і харчові відходи повинні утилізуватися в спеціально відведених для цього місцях. Все великогабаритне сміття та відходи, в тому числі будівельне сміття, меблі, що прийшли в непридатність, побутова техніка, пакувальна тара, повинні утилізуватися у відповідні контейнери для збору відходів, які встановлені на прибудинковій території. Категорично забороняється залишати сміття і відходи у не передбачених для цього місцях. Не допускається скидання твердих побутових відходів (в тому числі дрібного сміття, недопалків, сірників, ганчірок, паперових рушників і т.п.) і злив залишків будівельних розчинів та інших невідповідних рідин (фарб, кислот, лугів, бензину, солярки і т.п.) в сантехнічне та каналізаційне обладнання квартир, нежитлових приміщень та місць загального користування.
Державні санітарні норми та правила утримання територій населених місць. Наказ № 145 от 17.03.11.

 

  1. Правила користування наземною стоянкою, в’їзду та виїзду транспорту з території ЖК.

3.1. На території житлового комплексу заборонено паркування автотранспорту в наступних зонах:

  • у внутрішньому дворі (ця зона на схемі 1 відзначена “1. Внутрішній двір” та обмежена жовтою смугою);
  • в зоні в’їзду в житловий комплекс (ця зона на схемі 1 відзначена “3. Зона в’їзду в ЖК” та обмежена червоною смугою);
  • в зоні проїзду пожежного та цивільного транспорту, ширина зони проїзду 3,5 метра (ця зона на Схемі 1 відзначена “4. Зона проїзду пожежного та цивільного транспорту” та обмежена червоною смугою).

Схема 1

3.2. Заїзд на територію внутрішнього двору (на схемі 1 позначений “1. Внутрішній двір”) не є нормою, а можливий на короткий час (до 30 хвилин), у випадках, описаних в п. 3.2.1 – 3.2.4:

  • 2.1. Для посадки пасажирів похилого віку, пасажирів з обмеженими фізичними можливостями (у даному випадку, при необхідності, час знаходження автотранспорту може бути продовжений до 45 хвилин).
  • 2.2. Для навантаження і вивантаження важких вантажів (у даному випадку, при необхідності, час знаходження автотранспорту може бути продовжений до 30 хвилин).
  • 2.3. Для посадки і висадки пасажирів під час дощу.

3.3. Паркування автомобілів гостей, клієнтів, співробітників, власників офісів на території ЖК можливе лише у період з 7:00 до 23:00. Стоянка заборонена на території ЖК стоянка у нічний час (з 23:00 до 07:00) для автомобілів клієнтів, співробітників, автомобілів власників приміщень у яких в ЖК є тільки нежитлове приміщення, та які не орендують житло в ЖК.

3.4. Паркування на території ЖК автомобілів мешканцями ЖК можливо при наступних умовах:

  • треба обладнати автомобіль спеціальною радіочастотною ідентифікаційною міткою (далі – РІМ) ЖК, яку мешканець повинен отримати в офісі ОСББ «ЖК Фаворит»; видача РІМ відбувається на підставі заяви власника приміщення в письмовій формі; одна РІМ видається для проїзду та паркування на території ЖК одного автомобіля, ідентифікаційні данні якого власник вказує в заяві; заборонена без письмової заяві будь яка передача РІМ іншої особі або ії використання для проїзду на територію ЖК іншого транспортного засобу.
  • на кожну квартиру ЖК можливо паркування не більш 2 (двох) автомобілів (виключенням є паркування автомобіля в підземному паркінгу ЖК).

3.5. Зони стоянки автомобілів які використовуються мешканцями ЖК з інвалідністю позначені на Схемі 1: “2. Стоянка для інвалідів”.

3.6. Заїзд таксі на територію ЖК можливий в будь який час тільки на обмежений термін (до 30 хвилин).

3.7. Заїзд транспортного засобу без РІМ на територію ЖК можливий лише після надання підтвердження цієї можливості (по телефону, домофону або інш. способом) власника або орендаря приміщення в ЖК Фаворит.

3.8. Заборонено довгострокова стоянка автотранспорту більше 30 днів в наступних випадках:

  • транспортний засіб знаходиться в неробочому стані;
  • транспортний засіб у нерегулярному – без виїзду з території ЖК більше 30 днів – використанні мешканця.

3.9. При дотриманні цих Правил всі мешканці, власники приміщень, гості та клієнти ЖК рівні в праві стоянки автомобіля на території ЖК. Жодна із ділянок території ЖК не може бути виділена, позначена в пріоритетне використання будь-ким. На території ЖК заборонені навмисні маніпуляції для блокування можливості залишати на стоянці автотранспорту іншими мешканцями і гостями житлового комплексу.

3.10. ОСББ не несе відповідальності за збереження транспортного засобу на території ЖК.

3.11. Правління ОСББ може винести рішення про заборону в’їзду на територію ЖК автомобілів відвідувача, клієнта або співробітника офісу ЖК при трьох і більше фактах порушення цих Правил протягом двох місяців поспіль (ця заборона не стосується мешканців, орендарів та власників приміщень ЖК).

3.12. Обмеження швидкості руху автомобілів у межах ЖК – 20 км/год. Рух автомобілів, супроводжуване підвищеним шумом, а також звукові сигнали на території комплексу заборонені. Виключенням є звукові сигнали, коли без них неможливо уникнути ДТП.
пункт 12.5 та 26.2 Правила дорожнього руху.

 

  1. Дотримання громадського порядку в будівлях ОСББ та на прибудинкової території «ЖК Фаворит»

4.1. Особи, що знаходяться або проживають в Будинках, не мають права допускати вчинення будь-яких дій, що порушують права інших осіб, що перебувають у будинку, в тому числі право на приватне життя, працю, спокій і відпочинок.

4.2. Проведення в приміщеннях і в будівлі в цілому ремонтно-будівельних та інших робіт, що є джерелом підвищеного шуму (наприклад, з використанням перфораторів, відбійників, дрилі, молотків і т.п.), допускається тільки в робочі дні з 08:00 до 20:00 години. Проведення будь-яких робіт, пов’язаних з будівельним шумом, пізніше 20:00 годин, а також у суботу, неділю та святкові дні категорично заборонено. Виключенням може являтись тільки дозвіл сусідів усіх прилягаючих помешкань.
ст. 24 Закона «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

4.3. На території ЖК не допускається в період між 22:00 і 8:00 ранку включення/експлуатація будь-яких пристроїв, що виробляють звуки і шуми, сила і гучність яких порушує спокій власників, що мешкають у будинку.
ст. 9 Правила користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків. Постанова КМУ №572 від 8.10.92,
ст. 24 Закона «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

4.4. Категорично забороняється використання різного роду феєрверків, салютів на території ЖК.

4.5. На території Будинків в період між 22:00 і 8:00 годин не допускаються гучний спів, свист, крики, а також інші дії, що порушують спокій мешканців і тишу в нічний час.
ст. 9 Правила користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків. Постанова КМУ №572 від 8.10.92,
ст. 24 Закона «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

4.6. Не допускається проведення в приміщеннях і в будівлях в цілому робіт, пов’язаних з виділенням різкого і/або інтенсивного запаху (фарби, смоли, лаки і т.д.), у разі, якщо приміщення не провітрюються або проведення таких робіт неможливо без порушення правил технічної безпеки. Проведення будь-яких робіт, пов’язаних з підвищеним джерелом запаху, раніше 08:00 години і пізніше 20:00 години в робочі дні, а також у суботні, недільні та святкові дні — категорично заборонено.

4.7. Куріння в місцях загального користування (під’їздів, холах, ліфтах і т.д.) всередині будівлі, на прибудинковій території в прямій близькості від дитячих майданчиків – заборонено.
ст. 13 Закону «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення».

4.8. Забороняється розпивати алкогольні напої на прибудинковій території та в місцях загального користування (під’їздах, холах, ліфтах і т.д.).
ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

4.9. Забороняється скидати будь-які предмети з вікон, дахів, балконів будівлі.

4.10. Смітити на прибудинковій території і в громадських зонах будівель заборонено.

 

  1. Правила утримання домашніх тварин

5.1. Норми утримання домашніх тварин встановлені чинним законодавством.

5.2. Не дозволяється вигулювати тварин без поводків на території Будинків. На всій прибудинковій території тварин слід тримати на руках або на поводку, довжина якого повинна забезпечувати впевнений контроль над ними. Великі собаки та собаки бійцівських порід при знаходженні в місцях загального користування повинні бути в намордниках і на суворому, короткому поводку.
ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ст. 9 Закону «Про захист тварин від жорстокого поводження».

5.3. Власники, які вигулюють домашніх тварин на прибудинковій території, зобов’язані негайно, самотужки або за свій рахунок прибирати за своєю твариною.

5.4. Мешканці вправі звернутися у відповідні органи щодо фактів порушення чинного законодавства і неправомірного утримання тварин на території Комплексу.
Закону «Про захист тварин від жорстокого поводження».

5.5. Вигул тварин на газонах розташованих на прибудинковій території та на дитячих майданчиках, категорично заборонений.
ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  1. Правила проведення ремонтно – будівельних та інших робіт у приміщеннях
    • Право власника перевлаштовувати належне йому приміщення нерозривно пов’язане з обов’язком дотримуватися принципу шанобливого ставлення до сусідів. У тому числі, власник зобов’язується:
  • дотримуватися режиму проведення шумових робіт, робіт що супроводжуються сильним запахом;
  • підтримувати чистоту і порядок в ліфтах, під’їздах, холах та інших місцях загального користування;
  • розвантажувати і складати будматеріали і утилізувати будівельне сміття без захаращення і блокування місць загального користування;
  • особливо ретельно відслідковувати дотримання своїми підрядниками та будівельними робітниками встановлених Правил, а також громадського порядку на території Комплексу.
  • Виконувати фасадні роботи з використанням строго високоякісних матеріалів. Допуск до виконання фасадних робіт тільки при попередньому узгодженні фасадної фарби з управителем. Колір фасадної фарби повинен бути підібраний згідно кольору в якому виконані фасадні роботи забудовником а саме: «біла фарба» колір по схемі RGB: 255, 255, 255 «Жовта фарба» колір по по схемі RGB: 248, 217, 128
    • Будь-який збиток, нанесений місцям загального користування в результаті проведення ремонтно-оздоблювальних чи інших робіт у приміщеннях (псування газонів, збиті кути, косяки, подряпини в ліфті, на стінах і т.і.), повинен бути усунений за рахунок виконавця таких робіт, а в разі неможливості такого стягнення, за рахунок власника приміщення, в якому такі роботи проводилися.
      ст. 23 Закону «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Правила користування і пропуску до підземної стоянки житлового комплексу “Фаворит”

Правила користування підземною стоянкою «паркінгом»

  1. Пропускний контроль в паркінг здійснюється черговим по паркінгу, автоматичною системою контролю доступу (електронна ідентифікаційна мітка), особистим пультом дистанційного управляння.
  2. Користування паркінгом дозволено особам які володіють парко-місцем чи займають парко-місце на умовах оренди у власника парко-місця.
  3. Знаходитися в паркінгу мають право:

А) особи які володіють парко-місцем чи займають парко-місце на умовах оренди у власника парко-місця.

Б) Персонал який обслуговує житловий комплекс.

В) Інші особи в супроводі власника чи орендаря парко-місця.

Г) Діти до 16 років в присутності батьків.

Д) Аварійні чи контролюючі служби в супроводі чергового по паркінгу.

  1. Швидкість руху в паркінгу 10км./год.
  2. Місце стоянки автомобіля позначено порядковим номером парко-місця, розміткою яка збігається з технічним паспортом.
  3. Рух транспорту дозволено з увімкненим ближнім світлом фар.
  4. До паркінгу допускаються автомобілі всіх мешканців житлового комплексу для навантаження чи вивантаження великих вантажів та мешканців з обмеженими можливостями в присутності чергового-старшого зміни.

Правила надання пропуску на територію паркінгу

  1. Власник автомобіля (парко-місця чи орендар) з письмовою заявою звертається до управителя житлового комплексу з проханням придбати електронну ідентифікаційну мітку системи автоматичного відкриття/закривання воріт в паркінг. Та електронні ідентифікаційні мітки системи контролю доступу для пішохідного допуску.
  2. Відновлення електронної ідентифікаційної мітки для системи контролю доступу виконується за заявою власника парко-місця.
  3. Надати контактний номер телефону який доступний цілодобово.
  4. Письмова згода на виконання даних правил.
  5. Документ що посвідчує особу, технічний паспорт автомобіля, копію документу який засвідчує право власності на парко-місце, договір оренди, чи лист власника парко-місця.
  6. Якщо парко-місце дозволяє розташувати 1 автомобіль. Користувач парко-місцем не може отримати більше однієї ідентифікаційної мітки для доступу.

Особливості допуску в паркінг

  1. В базу даних системи контролю доступу вносяться дані про автомобіль, у випадку якщо дані про автомобіль який в’їжджає в паркінг не збігаються з базою даних – така електронна ідентифікаційна мітка може бути анульована а доступ до паркінгу припинений до з’ясування обставин.
  2. Автомобіль який відсутній в базі даних, тимчасово, може бути, не допущений у паркінг.

Обов’язки та права власника чи орендаря парко-місця.

  1. Виконувати дані правила користування паркінгом.
  2. Вносити щомісячну оплату на утримання паркінгу.
  3. Утримувати парко-місце в належному порядку, не захаращувати непотребом, сміттям.
  4. Не палити та дотримуватися правил пожежної безпеки. Не залишати легкозаймистих предметів (папір, порожню тару, дерево тощо). Розприскувати легкозаймисті аерозолі, тощо.
  5. Експлуатувати парко-місце за його призначенням, та не здійснювати підприємницьку діяльність.
  6. Проводити будівельні роботи та зводити стіни, перегородки, інші конструкції не передбачувані технічною документацією будинку.
  7. Стоянка автомобіля поза розміткою парко-місця, тобто на місцях проїзду чи маневрування категорично заборонена. (стоянка двох автомобілів на площі яка не дозволяє розмістити двох чи більше автомобілів згідно технічного паспорта чи розмітки)
  8. Стоянка на «чужому» місці заборонена.
  9. Власник чи орендар має право вимагати своєчасного прибирання території, двічі на тиждень – вівторок та четвер. Забезпечення освітлення, охорони (цілодобова присутність одного чергового в приміщенні пульта охорони), цілодобового доступу до підземної стоянки, швидкого усунення аварійних ситуацій пов’язаних з конструкцією будинку (прорив каналізації, водо чи теплопостачання, тощо).
  10. Власник чи орендар має право подати заяву на розміщення електролічильника для зарядки автомобіля та зобов’язаний своєчасно оплачувати використану електроенергію.
  11. Майно яке знаходиться поза зоною виділеного парко-місця являється нічийним. Якщо власник такого майна самостійно його не прибере, воно може бути викинуте на сміття. Чи переміщене на зберігання в інше місце.
  12. На території паркінгу заборонено палити та розпивати алкогольні напої.